هکر سیستمهای مخابراتی دستگیر شدند

هکر سیستمهای مخابراتی دستگیر شدند

رییس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی از دستگیری فردی که با نفوذ غیرمجاز به اطلاعات حفاظت‌شده شرکت مخابرات موجب بروز مشکلات شده بود، خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، سرهنگ کوره‌بلاغی با بیان اینکه با وصول شکایتی درمورد نفوذ غیرمجاز و بهره‌برداری از اطلاعات حفاظت شده شرکت مخابرات، پرونده‌ای در این مورد تشکیل شد، گفت: ماموران به صورت غیرمحسوس آدرس اولیه متهم را مورد بررسی قرار داده و دریافتند متهم از این آدرس نقل مکان کرده است.


وی افزود: ماموران با استفاده از امکانات فنی و تخصصی پلیس فتا محل سکونت جدید متهم را شناسایی و او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.


رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه متهم در اعترافات خود عنوان کرد که در فضای مجازی با شخصی آشنا شده است که در قبال دریافت مبلغی مشخصات مالکان تلفن‌های همراه را از سیستم استخراج و ارائه می‌کند، گفت: متهم نیز پس از کسب اطلاعات در فیسبوک و فضای مجازی با تاسیس چند وبلاگ، به تبلیغ و بازاریابی دست زده و در ازای دریافت مبالغی از مشتریان اطلاعات درخواستی را به آنان تحویل می‌داد.


وی با بیان اینکه در این مدت متهم مشخصات بیش از 200 ‌نفر را به این روش به افراد غیر فروخته بود گفت: متهم با صدور قرار بازداشت و روانه زندان شد.

رییس پلیس فتای استان آذربایجان شرقی در ادامه افزود: خرید و فروش باگ‌ها و اطلاعات منافذ کشف شده سایت‌ اینترنتی، خصوصا سایت‌های مهم و حساس و ارائه راهنمایی در این مورد در انجمن‌ها، اتاق‌های گفتگو و شبکه‌های اینترنتی، خرید و فروش نرم‌افزارهای غیرقانونی هک و کرک و استخدام افراد برای اقدام به هک و کرک خلاف قانون بوده و جرم محسوب می‌شود و پلیس با شناسایی این دسته از افراد نسبت به معرفی آنان به مراجع قضایی برای اعمال قانون اقدام خواهد کرد.