انشا طعم خورشت قورمه سبزی صفحه ۶۲ پایه هشتم

انشا طعم خورشت قورمه سبزی صفحه 62 پایه هشتم

انشا طعم خورشت قورمه سبزی صفحه ۶۲ پایه هشتم

****************

انشا طعم خورشت قورمه سبزی – یک

در مورد طعم قورمه سبزی نوشتن واقعا کار سختی ست. اصلا دل آدم غش می رود و صدای غار و غورش به گوش همه می رسد. فکر کردن به قورمه سبزی و طعم خوشمزه آن هم لذت بخش است و هم آزار دهنده است.

لذت بخش است چرا که قورمه سبزی یکی از بهترین غذاهای ایرانی است. مخصوصا با سالاد شیرازی اگر همراه باشد. و از طرفی آزار دهنده است چرا که اگر قورمه سبزی جا افتاده در دسترس آدم نباشد، دیگر نمی توان آن میل دیوانه کننده را مهار کرد و هر غذای دیگری را خوردن، حال آدم را می گیرد.

اما تصورش هم فوق العاده است که فکر کنی در خانه ای و کاری هم نداری، تکالیف مدرسه ات را هم انجام داده ای و فردا هم جمعه است. بعد مادرت برایت قورمه سبزی ای پخته آنچنانی….

با دوغ محلی نعنایی و سالاد شیرازی با آب لیمو تازه…..

دیگر طاقت نوشتن از این غذای رویایی را ندارم. باید همین الان بروم و به هرشکلی که می شود قورمه سبزی و سالاد شیرازی و دوغ محلی نعنایی پیدا می کنم و….

************

انشا طعم خورشت قورمه سبزی – دو

روز تعطیلمه دارم قورمه سبزی درست میکنم و کارای درسیمو انجام میدم! بوی قورمه سبزی خونه رو برداشته تازه الان دارم بیشتر احساس میکنم چقدر تنهایی زندگی کردن سخته و ادم انگیزه هیچ کاری رو نداره! با مامانم حرف میزنم و همزمان کارامو میکنم. دلم میخاد یه خواب طولانی داشته باشم…چایی درست کردم و دارم چایی با دونات میخورم و به تابستون فکر میکنم ! دلم برای تابستون خیلی تنگ شده! برای افتاب! برای هوای خوب و دریا! شاید با میم فردا بریم دریا…اقیانوس اطلس.

*************

انشا طعم خورشت قورمه سبزی – سه

خورشت قورمه سبزی غذای اصیل ایرانی و طعم خوب ان خورشت قورمه سبزی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین غذا های ایرانی است

که در اکثر خانواده های ایران غذای مورد علاقه ان ها خورشت قورمه سبزی است

و همچنین در اکثر برنامه های اشپزی خورشت قورمه سبزی را بهترین غذای ایران میدانند

که در بین همه ی مردم بسیار محبوب است

و طعم و بوی بسیار خوبی دارد

معمولا در هر خانه ای که خورشت قورمه سبزی درست شود

تمام در و همسایه بوی ان را حس میکنند

و متوجه میشوند که کسی در حال درست کردن قورمه سبزی است

این خورشت قورمه سبزی مواد اصلیش سبزی خشک و لوبیا و گوشت برنج هستند

به اضافه ی مقداری ادویه های لازم که به همین خاطر است بو و طعم بی نظیری دارد

خورشت قورمه سبزی از معدود غذا هایی است که برای همه ایرانی ها تازگی دارد

و هیچوقت برایشان تکراری نمیشود

و در خانه ما سر هر چند مدت یک بار خورشت قورمه سبزی درست میکنند

و طبق رسم های قدیم مقداری برای همسایه هم میفرستیم

****************

 انشا طعم خورشت قورمه سبزی – چهار

کتاب مهارت های نوشتاری پایه هشتم با موضوع طعم خورشت قرمه سبزی

بعد از گذراندن ساعت های خسته کننده که در مدرسه گذراندم با گرسنگی شدید به سمت خانه رفتم با فکر به اینکه امکان داره غذای امروزمان چه چیزی باشد در خانه رو باز کردم که بوی مطبوع خورشت قورمه سبزی مواجه شدم که با بوی دلنشین آن احساس کردم که دلضعفه گرفتم و به سمت آشپزخانه رفتم تا هر چه زودتر طعم  این خورشت دلپزیز را زیر دندان هایم حس کنم ..

بعد از شستن دست و صورت و تعویض لباس های مدرسه و پوشیدن لباس های خانه  شروع به خوردن غذا کردیم .. خورشت قورمه سبزی  مادرم بهترین طعم را دارد که من از میان بقیه خورشت قورمه سبزی هایی که خوردم   البته علاوه برا مادرم مادر بزرگمم نیز خیلی خوشمزه می پزد این غذا را میپزد.

زیرا کهمادرم از مادر بزرگم این غذای خوشمزه را یاد گرفته است و من هر چه قدر این غذا را بخورم سیر نمی شوم زیا که عاشق طعم لذیز و دلپزیر و خوشمزه خورشت قورمه سبزی هست و از ان دل زده نمی شوم

پایان

گام با گام